AAAA+
42-224 Częstochowa
ul. Michałowskiego 32
34 322 22 50
Projekt „Jedz zdrowo, żyj i baw się aktywnie”
Dodano: 2020-10-08 20:41:10

Jedz zdrowo, żyj i baw się aktywnie."

Drodzy Rodzice !

Miło poinformować Państwa , że grupa V(pięciolatki) i VIII ( sześciolatki) dostały możliwość udziału w najnowszym projekcie: „Jedz zdrowo, żyj i baw się aktywnie. Profilaktyka i promocja wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywności dzieci w przeciwdziałaniu występowania zjawiska otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną “Agathum” w Częstochowie (42-202) przy ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 17.

Profilaktyka i promocja zdrowego odżywiania

Kompleksowa profilaktyka i promocja wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywności dzieci w przeciwdziałaniu występowania zjawiska otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym:

  • Każde dziecko weźmie udział łącznie w szkoleniach grupowych – z zakresu dietetyki, promocji aktywności fizycznej oraz szkolenia behawioralne, podejmujące tematykę sposobów zmiany nawyków z zakresu zdrowego żywienia.

  • Rodzice dzieci oraz personel przedszkolny zrealizują szkolenia – z zakresu dietetyki, promocji aktywności fizycznej oraz szkolenie behawioralne. Dzieci zostaną poddane badaniom antropometrycznym przed rozpoczęciem szkoleń oraz co najmniej 6 miesięcy po ich zakończeniu.

  • Rodzice otrzymają broszury informacyjne zawierające kompendium wiedzy z zakresu behawioralnego, dietetyki i aktywności fizycznej, natomiast dzieci otrzymają gadżety związane z tematyką szkoleń.

Cel naszego projektu

Profilaktyka nadwagi i otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym poprzez podniesienie stanu wiedzy na temat zdrowego żywienia, kształtowania właściwych nawyków oraz roli aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli na terenie Częstochowy Rodziców i pracowników przedszkoli.

Jakie planujemy efekty?

Planowane efekty:

wzrost wykrywalności wcześniej niezdiagnozowanej otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzieci:

nabycie wiedzy na temat aktywności fizycznej, na temat zdrowego odżywiania się i zbilansowanej diety.

Rodzice i personel przedszkola:

zdobycie wiedzy na temat przyczyn i skutków nadwagi i otyłości dziecięcej oraz wiedzy dotyczącej właściwych nawyków w zakresie zdrowego odżywiania się i zbilansowanej diety, zmiana poziomu wiedzy na temat znaczenia aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym, zapoznanie z zasadami i technikami oddziaływania na zwyczaje i nawyki dzieci w wieku przedszkolnym.

W związku z tym, zwracamy się do rodziców grupy V i VIII z zapoznaniem się z dokumentami przekazanymi przez dzieci,wypełnieniem i zwrot dokumentów do grup do 13.10 2020. Dokumentacja opracowana i wymagana przez organizatora.

Dziękujemy

 

                                                                       

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Regulamin do pobrania