AAAA+
42-224 Częstochowa
ul. Michałowskiego 32
34 322 22 50
Religia na dzień 15.04.2020
Dodano: 2020-04-14 18:48:58

„W Niedzielę Miłosierdzia Bożego oddaję cześć Jezusowi”

Kochane dzieci, witam Was serdecznie po Świętach Wielkanocnych! Mam nadzieję, że spędziłyście ten czas radośnie, świętując w gronie najbliższych Zmartwychwstanie Pana Jezusa
Rozpocznijmy katechezę piosenką. Mimo, że nie możemy obecnie jej wspólnie zaśpiewać i zatańczyć, jestem pewna, że dacie radę zrobić to razem z najbliższymi w domu. Posłuchajcie piosenki i tańczcie, jak potraficie, by pokazać Panu Jezusowi, jak cieszymy się z Jego Zmartwychwstania:
https://www.youtube.com/watch?v=9j8hknQ2DZM

Pan Jezus bardzo nas kocha. Nawet jeśli uczynimy coś złego, Bóg nas nie zostawi, ale zawsze będzie blisko każdego z nas. Jego miłość będzie zawsze trwać. Proszę, aby rodzice/opiekunowie przeczytali Wam opowiadanie o tym, dokąd wybrała się Kasia z rodziną:
Pielgrzymka rodziny Kasi
„Na ostatniej katechezie rozmawialiśmy o Bożym miłosierdziu. Dowiedziałam się, że Bóg zawsze pragnie naszego dobra i nigdy nas nie opuści. On kocha nas tak wielką miłością, że dla naszego dobra zesłał na ziemię swojego Syna Jezusa. Taką ogromną miłość nazywamy miłosierdziem. Pani katechetka powiedziała nam: – Pierwszą niedzielę po Wielkanocy nazywamy niedzielą miłosierdzia. W tym dniu w szczególny sposób dziękujemy Bogu za Jego miłosierdzie. W Krakowie jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i w tym dniu odbywają się tam uroczystości. Po przyjściu z przedszkola powiedziałam do mamy: – Mamo, czy wiesz, że w najbliższą niedzielę będzie święto Bożego Miłosierdzia. – Wiem – odpowiedziała mama – mamy dla ciebie niespodziankę. W niedzielę pojedziemy całą rodziną na Mszę Świętą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, a potem odwiedzimy ciocię, która mieszka w tym mieście. K. prezentuje dzieciom ilustracje Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Gdy dojechaliśmy do sanktuarium, był duży tłok i tata musiał się bardzo natrudzić, aby zaparkować samochód. Gdy już to zrobił, wszyscy udaliśmy się do kościoła. W środku bardzo mi się podobało, zwłaszcza obraz Jezusa, na którym spod Jego szaty wypływają dwa promienie: jeden czerwony, a drugi bladoniebieski. Pod obrazem był napis „Jezu, ufam Tobie”. – A kim jest siostra namalowana na tym małym obrazie – spytałam babcię. – To św. Faustyna Kowalska. To właśnie jej ukazywał się Jezus zmartwychwstały i prosił o namalowanie swojego obrazu. Jej również przekazał polecenie, aby niedziela po Wielkanocy była obchodzona jako święto Miłosierdzia Bożego. W ten sposób Bóg chciał przypomnieć wszystkim ludziom, że największym pragnieniem Jego serca jest dawać przebaczenie i miłość. – Babciu, skąd to wszystko wiesz? – zapytałam. – Z książki, którą napisała św. Faustyna. Spisywała ona to wszystko, co Jezus jej powiedział. On też nauczył ją pięknej modlitwy, którą nazywamy „Koronką do Miłosierdzia Bożego”. Modlimy się w niej o to, aby dobry Bóg przebaczył ludziom wszystko to, czym Go zasmucają. – A gdzie mieszkała św. Faustyna? – Właśnie tutaj spędziła ostatnie lata swojego życia. Zmarła, mając 33 lata. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił uroczyście polską siostrę zakonną świętą. Jest to powód do wielkiej radości dla całego Kościoła, a zwłaszcza dla Polski. W 2002 roku w tym miejscu Jan Paweł II oddał cały świat Miłosierdziu Bożemu. Gdy dowiedziałam się tego wszystkiego, uklęknęliśmy i pomodliliśmy się słowami modlitwy „Jezu, ufam Tobie”, a babcia obiecała, że w drodze powrotnej nauczy mnie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”. Później odwiedziliśmy ciocię, a wieczorem zmęczeni wróciliśmy do domu. Gdy się modliłam, podziękowałam dobremu Bogu za Jego wielką miłość.”
Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:
– Kiedy jest święto Miłosierdzia Bożego?
– Dokąd wybrała się w tym dniu Kasia ze swoimi rodzicami i babcią?
– Kto prosił o namalowanie obrazu Jezusa Miłosiernego?
– Dlaczego Jezus chciał, aby namalować Jego obraz?

Na obrazie widzimy jak z serca miłosiernego Jezusa wypływają dwa promienie. – Jakiego koloru są promienie? Kolor jasnoniebieski oznacza wodę, która w czasie chrztu czyni nas dziećmi Bożymi. Kolor czerwony oznacza krew Jezusa, którą z miłości oddał za nas na krzyżu.
Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego! W załączniku przesyłam dla chętnych kolorowankę, a poniżej filmik:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=WJ9c0lJPCRQ&feature=emb_logo