AAAA+
42-224 Częstochowa
ul. Michałowskiego 32
34 322 22 50
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dodano: 2020-03-30 21:51:04

 

Kanał TVP2 wspólnie z MEN przygotował ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodzicow oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Już od dziś rusza pasmo WESOŁA NAUKA, zapraszamy od godziny 11.05 bit.ly/2QXr9oB Kancelaria Premiera TVP VOD

Codziennie od poniedziałku do piątku
Od dziś, każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.
Program „Wesoła Nauka”
„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.
Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”
„Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.