AAAA+
42-224 Częstochowa
ul. Michałowskiego 32
34 322 22 50
O nas

Dyrektorem w naszym przedszkolu jest mgr Wanda Wojnowska. Nasze przedszkole położone jest w dzielnicy Północ przy ul. Michałowskiego 32 tel. 34 322 22 50. Od 2006 roku naszym patronem jest nasz Papież Jan Paweł II.

Przedszkole jest duże, dwukondygnacyjne, ośmio oddziałowe, bardzo kolorowe. Posiadamy piękny duży ogród przedszkolny, na którym odbywają się zabawy i ćwiczenia ruchowe. Atrakcję stanowią: drewniany kolorowy pociąg, szałas, domek ponadto od niedawna mamy nowe huśtawki i „sprężynki-huśtawki”. Gdy jest gorąco, Słońce mocno świeci mamy się gdzie schować (jest zadaszenie, drzewka oraz nowe ogromne parasole).

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne odbywają się w dużych słonecznych salach bogato wyposażonych w różne ciekawe pomoce dydaktyczne, środki audiowizualne, zabawki wpływające na wszechstronny rozwój dzieci oraz gry i klocki.

W miarę możliwości sale wzbogacone są w kolorowe kąciki zainteresowań, które wpływają na kształcenie się postaw prospołecznych naszych dzieci.

Nasze przedszkole posiada dwie ładnie zagospodarowane zmywalnie oraz kuchnię. Oprócz tego znajdują się gabinety: Dyrektora, Księgowej i intendentki. Na terenie przedszkola jest mała sala telewizyjna i garderoba teatrzyku „Muchomorek”.

Pracujemy w oparciu o programy samodzielnie opracowane przez nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 15 (zobacz w programy nauczania).
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę.

W naszym przedszkolu organizowane są również zajęcia dodatkowe: rytmika, język angielski.

W 2008 roku placówka otrzymała z rąk przedstawicieli METIS certyfikat zdrowia w obecności przedstawicieli władz urzędu miasta i kuratorium oświaty w Katowicach delegatury w Częstochowie. Po otrzymaniu certyfikatu dzieci przedstawiły program artystyczny odzwierciedlający działania zabawy zajęcia promujące zdrowy styl życia propagowany i prowadzony w naszej placówce.

 

Poczyniliśmy starania o uzyskanie II-go stopnia certyfikatu Śląskich Szkół Promujących Zdrowie. W ramach tego organizowaliśmy wiele akcji dotyczących promocji zdrowia. Naszą placówkę odwiedzali lekarze, pielęgniarki, którzy spotykali się z dziećmi. Przeprowadzono bezpłatne badania słuchu (GABINET SŁUCHU "ANAVA") oraz badanie stomatologiczne.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczną. Zatrudniamy logopedę.

Został przeprowadzony konkurs na plakat o tematyce prozdrowotnej, zawody sportowe, dni, wody, warzyw i owoców. Codziennie nasze dzieci zjadają warzywa i owoce.

Wspólnie z dziećmi przygotowujemy naturalne soki czy sałatki owocowe.

Robimy wszystko aby troska o zdrowie, kondycję, zdrowy posiłek stały się dla naszych dzieci nawykiem.

W wyniku tych działań w 2015 roku nasze przedszkole otrzymało certyfikat 2 stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.